O Autorach

Angelika Łasocha – Pomysłodawczyni portalu

Na co dzień prowadzi AUTYZM-Startup! – miejsce diagnozy i terapii osób ze spektrum autyzmu, które skupia grupę zaprzyjaźnionych profesjonalistów i self-adwokatów. Pedagożka specjalna, logopedka, terapeutka AAC. Od 2003 r. pracuje z osobami z ASD. W latach 2004-2020 związana z Fundacją SYNAPSIS. Diagnozuje, prowadzi terapię, konsultuje, superwizuje, szkoli, czasami zdecyduje się coś napisać (choć potem żałuje 😉 ). Lubi siać idee i tworzyć, czy też współtworzyć – bo gdyby oprzeć powstanie tego portalu na jej pokręconych funkcjach wykonawczych, to jeszcze by nie istniał.

Poznajcie więc wspaniałych ludzi, którzy potraktowali sprawę bardzo osobiście. Bez nich nie byłoby AS-App!

Marek Madej – Tester i dobry duch portalu

Współprowadził grupy dla osób z ASD, które konsultowały nasz portal. Ekonomista, a może już niedługo tester IT. Urodzony organizator i pomagacz 🙂 Dobry duch popychający sprawy do przodu. Porządkujący, pytający, uważny. Wskaże to, co nie działa, ale i podsunie pomysł rozwiązania. Można na niego liczyć.

Krzysztof Busłowicz – Informatyk, wykonawca portalu

Na co dzień informatyk w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych na Uniwersytecie Warszawskim. Wdrożył w życie wszystkie pomysły i nadał im formę portalu. Współtworzył rozwiązania i aktywnie wspierał w szukaniu pomysłów. Dopisał, nadpisał – zawsze otwarty na informacje zwrotne.

Lynn Szrom – Grafik, kolorowa dusza portalu

Na co dzień tłumacz i student lingwistyki. Pasjonat różnych rodzajów prac kreatywnych. Potrafi tworzyć barwne światy. Wsparł nasz portal w warstwie graficznej i nadał mu ciepły ton. Najlepiej z nas zorientowany w ideach i symbolice społeczności osób z ASD oraz zasadach działania mediów społecznościowych.

Iza Kurkowska (Michu)

Od niedawna na portalu, ale z ogromnym własnym doświadczeniem ze spektrum. Zupełnie naturalnie i niejako bezwiednie pomaga innym. Doskonale odnajduje się w środowisku komputerowym, elektronicznym, a także w mediach społecznościowych, oraz wszystkim, co jest związane z internetem.  Artystyczna dusza, ale kochająca astrofizykę i kosmos. Uwielbia kolory i tworzy radosny kolorowy świat dla wszystkich, którzy nie chcą szarości w swoim życiu. Dzięki wyśrubowanej do granic możliwości dbałości o szczegóły oraz logice, jest super organizatorem wszystkiego, co trudno ogarnąć, chociaż sama twierdzi inaczej, nie zdając sobie sprawy z własnego potencjału.

Dorota Credo – inicjatorka i koordynatorka akcji społecznej „Niewidzialne-dzieci.pl”

Katarzyna Wróbelpsycholożka

Współprowadziły grupy dla rodzin i osób z ASD, wspierały proces tworzenia i zbierania informacji zwrotnych od odbiorców portalu. Rekrutowały specjalistów. Wierzyły w nasze siły.

Maria Polak – fizjoterapeutka

Izabela Guzek – psycholożka, psychoterapeutka Terapii Tańcem i Ruchem

Dzielnie pozyskiwały użytkowników portalu, abyście mogli znaleźć na AS-App jak najlepsze wsparcie.

Dr Zuzanna Domasiewicz – psycholożka

Kornelia Krajowska-Kukieł – psycholożka, psychoterapeutka

Beata Szynkaruk – prawniczka i mediatorka

Znakomite specjalistki w dziedzinie spektrum autyzmu. Jako pierwsze zgodziły się napisać dla Was artykuły, by łatwiej można było orientować się w możliwościach AS-App i samym ASD.

Olga Świeża – pedagożka specjalna

Korygowała nas językowo 🙂