Instrukcja dla Specjalistów

Witaj na AS-App!

Portal AS-App to nowe miejsce na wirtualnej mapie Polski. Został stworzony z myślą o osobach ze spektrum autyzmu, ich rodzinach i bliskich. Jego celem jest zwiększenie  dostępu do usług kierowanych do tej grupy osób. Ma pomóc AsSoon-Asppossible, znaleźć odpowiednie wsparcie.

Nie może zabraknąć tu Ciebie i Twoich ofert. Razem z AS-App zaznaczysz swoją obecność wśród specjalistów pracujących z osobami z ASD w Polsce, wypromujesz swoją działalność i znajdziesz klientów.

Zapraszamy Cię do darmowej rejestracji i użytkowania portalu!

 1. Wejdź na panel Dla Specjalistów, tam możesz zarejestrować się. W odpowiedzi otrzymasz e-mail z potwierdzeniem rejestracji i prośbą o stworzenie hasła.
 2. Zdecyduj o swoim statusie:
 • Wybierz status Specjalista – jeśli jesteś osobą fizyczną lub prawną, pracujesz z osobami ze spektrum autyzmu, ich rodzinami i bliskimi, i będziesz na portalu umieszczać oferty realizowane przez siebie.
 • Wybierz status Placówka – jeśli jesteś osobą prawną (jednoosobową działalnością gospodarczą), organizacją, instytucją lub firmą, która zatrudnia inne osoby i będziesz umieszczać oferty realizowane przez różnych specjalistów.
 1. Opracuj swój Profil, to będzie miejsce, do którego zajrzeć może każda osoba korzystająca z portalu, więc zadbaj o swój wizerunek:
 • Jeśli jesteś Specjalistą, który będzie realizował większość umieszczanych ofert, nie bój się umieścić swojego zdjęcia. Osoby z ASD, które konsultowały portal, uznały, że jest to dla nich ważne wiedzieć, jak wygląda osoba, z którą będą pracowały oraz jakie jest jej doświadczenie.
 • Jeśli jesteś Placówką, umieść swoje logo i opisz Wasze doświadczenie. Wyznacz Reprezentanta swojej Placówki, który będzie osobą upoważnioną do dostępu do konta na portalu i będzie kontaktował się z nami w Waszym imieniu.
 1. Poczekaj na weryfikację Profilu – ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z AS-App, a także Twoje, potrzebujemy chwili czasu na weryfikację danych, zanim Twoja wizytówka pojawi się na portalu i będzie można umieszczać tam oferty. To może potrwać do 48h.
 • Jeśli zatrudniasz inne osoby i będziesz w ofertach umieszczał dane swoich pracowników, w trosce o bezpieczeństwo Twojej Placówki i AS-App, wypełnij i prześlij scan Porozumienia o współpracy na adres administrator@as-app.pl. Skontaktujemy się z Tobą w celu przesłania oryginałów dokumentu.
 1. Pozytywna weryfikacja Profilu – od tego momentu, w każdej chwili możesz edytować swój Profil i dodawać swoje oferty.
 2. Dodawaj oferty – zależy nam na tym, aby AS-App był źródłem konkretnych i aktualnych informacji i wsparcia. Przez ofertę rozumiemy tu taki obszar Twojej działalności, który ma swoje ramy tematyczne, formalne, skierowany jest do określonej grupy osób z ASD lub ich bliskich oraz zamyka się w jakimś czasie.
 • Określ kategorię i podkategorię Twojej oferty;
 • Wpisz czas, jaki ma być widoczna na portalu od 1-4 tygodni;
 • Określ cechy oferty, używając przygotowanych dla niej filtrów, to ułatwi jej odnalezienie;
 • Jeśli Twoja oferta ma warunki, zaznacz je, proszę, aby Twój klient wiedział, jakie przygotować dokumenty lub jakich umiejętności wymaga udział w danej aktywności. Wpisz rodzaj skierowania, umiejętności (np. komunikacyjne: …. lub samoobsługowe: …) lub inne warunki, które są niezbędne do zgłoszenia się.
 • Podaj osobę prowadzącą, dla większości osób z ASD to ważne, aby się przygotować na to, z kim się spotkają.
  • Jeśli jesteś Placówką, wpisz tu imię i nazwisko swojego pracownika lub pracowników. Warto zamieścić też informację o ich wykształceniu i doświadczeniu.
  • Jeśli jesteś Specjalistą, wpisz tu swoje imię i nazwisko i/lub współprowadzącego. Informacje o wykształceniu i doświadczeniu klient może znaleźć na Twoim Profilu.
 • Wpisz datę realizacji oferty:
  • Jeśli jest jednorazowa, wpisz konkretną datę i godzinę;
  • Jeśli powtarza się (dotyczy cotygodniowej terapii, cyklicznych spotkań, itp.) wpisz dzień i godzinę powtarzającej się usługi lub wydarzenia;
 • Określ sposób zgłoszenia zainteresowania ofertą:
  • osobę do kontaktu (ważne w przypadku dużych organizacji lub projektów);
  • numer telefonu lub adres e-mail oferty;
  • link do ewentualnego formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej lub social media.
 • Zamieść zdjęcie, które będzie kojarzyło się z Twoją ofertą lub przedstawiało Ciebie w pracy.
 • Wpisz cenę usługi, jeśli jest płatna.
 • Zapisz szkic – jeśli nie masz czasu dokończyć w tym momencie oferty, znajdziesz ją potem w zakładce menu bocznego „Zarządzaj swoimi ofertami” i będziesz mógł/mogła dokończyć edycję.
 • Zamieść ofertę, by ukazała się na AS-App. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz ją edytować.

Pracujesz z osobami ze spektrum, więc znasz potrzebę porządku, struktury, szczegółowy sposób myślenia. Przypomnij sobie o tym, kiedy będziesz wypełniać dane na profilu Placówki lub tworzyć nową ofertę i pojawi się pytanie, po co? 🙂 Chcemy, aby można było łatwo wyszukać Waszą ofertę, korzystając z wyszukiwarki lub zaproponowanej struktury kategorii, podkategorii i filtrów.

 1. Dbaj o aktualność swoich ofert – pamiętaj, że AS-App ma pozwolić osobom z ASD AsSoon-Asppossible znaleźć odpowiednie wsparcie. Chcemy przede wszystkim, aby oferty, które już wygasły, jak najkrócej widniały na AS-App. Nie oznacza to, że nie możesz ogłosić wydarzenia z dużym wyprzedzeniem. Zobacz przykłady:

Przykład 1.: jeśli prowadzisz diagnozy w kierunku ASD, umieść w ofercie uczciwą informację, że data tego powtarzającego się wydarzenia, to luty 2020 lub dostępna od lutego 2020, co oznacza dla klienta, że zapisze się w kolejkę na ten termin i potrzebuje poczekać 3 miesiące. Frustrujące jest, kiedy widzimy ofertę o dostępnych diagnozach, a po zadzwonieniu dowiadujemy się, że można zapisać się na nie za 8m-cy. Możesz odnawiać jedną ofertę wielokrotnie, zmieniaj jednak jej datę.

Przykład 2.: jeśli zwolnił Ci się termin terapii/diagnozy na konkretny dzień i godzinę, wpisz, że to jednorazowe wydarzenie i podaj dokładną datę. Może to być termin nawet na kolejny dzień. Określ jednak czas wygaśnięcia oferty (po 1-4 tygodni) jak najbliższy temu terminowi, aby system usunął ofertę jak najszybciej, jeśli sam zapomnisz to zrobić.

Przykład 3.: jeśli masz wolny czas na regularne oddziaływania, cotygodniową terapię, wolontariat, aktywność czasu wolnego, zaznacz wydarzenie jako powtarzające się i wpisz od kiedy oferta jest dostępna oraz w jaki dzień tygodnia oraz o której będzie się powtarzać. Określ dłuższy termin wygaśnięcia (1-4 tygodni) i usuń ogłoszenie, kiedy znajdziesz stałego klienta lub odnów je, jeśli miejsce jest wciąż wolne. System przypomni Ci o terminie wygaśnięcia oferty.

Przykład 4.: jeśli ogłaszasz konkretne, jednorazowe wydarzenie, np. seans filmowy, wykład, spacer tematyczny po mieście, zaznacz, że jest jednorazowe i wpisz po prostu dokładną datę i godzinę. Określ termin wygaśnięcia oferty najbliższy tej dacie (1-4 tygodni). Jeśli ogłaszasz coś z dużym wyprzedzeniem i 4 tygodnie to za mało, system przypomni Ci o terminie wygaśnięcia oferty, będziesz mógł ją przedłużyć.

Pomóż poznać Waszą opinię o portalu i trudności, jakie napotkaliście – wypełnijcie krótką ankietę https://forms.gle/emdFKahetwoFt2dT7

Sukces tego przedsięwzięcia zależy też od Ciebie! Zaproś na AS-App swoich kolegów z branży lub znane Ci instytucje mające oferty dla osób z ASD: specjalistów, fundacje, stowarzyszenia, placówki edukacyjne, terapeutyczne, medyczne, muzea, kina i kluby sportowe.